16. oktoobril rääkis 7.-9. klassi õpilastele oma loo ettevõtja, BauEst OÜ omanik Toomas Toompuu.

Õpilaste muljeid:
Mia Lota: Meeldis väga Toomaselt kuuldud mõte: "Tegeleda tuleb sellega,
mis meeldib" ning uskuge või mitte, aga talle meeldib ka raamatuid lugeda.
Karel: Toomas rõhutas, et see, mida õpime praegu, on meie elu vundament.
Reno: Ettevõtja rääkis täpselt sellest, et kui tahad kaugele, kõrgele jõuda, pead palju pingutama.
Rasmus: Toomase vestlus andis motivatsiooni ja mõtteainet midagi südamega teha.
Joonas: Kuigi oli tunda, et esineb noortele esimest korda, oli teda huvitav kuulata: Äge mees!

20191016 130207

9. oktoobril osalesid meie koolist Lääne- Viru Arenduskeskuse poolt korraldatud
Noorte ettevõtluspäeval: inspiratsioonilabor Aqva konverentsikeskuses Kaidi Ohno ja Renita Priks.
Õpilastele tutvustasid ärimaailma saladusi paljud tuntud Eesti ettevõtjad.
Noored said inspiratsioonilaborist hulga uusi ideid, sõpru ja teadmisi oma väikese äri alustamiseks.

10.10.19

2018

22. mail toimus Väike-Maarja Värkstoa projekti raames Simunas loodusteaduskonverents
Ettekannetega esinesid koostööprojektis osalevate koolide õpilased Sõmerult, Vinni-Pajustist,
Roelast, Muugast, Laekverest, Simunast, Väike-Maarjast ja Kiltsist.

Aitäh sisukate ettekannete eest!

Fotod

värkstuba22.05.19

Fotod: Kaja Põldmaa

3. klass kogus andmeid nurmenuku kasvukohtade kohta Simuna ümbrusest. Vaatlusi tehti viies erinevas kasvukohas ja kokku kaardistati 2408 õit, millest L-tüüpi õisi oli 1139 ja S-tüüpi õisi 1267.

nurmenukud19

29. APRILLIL AVATI SIMUNA KOOLI KOHVIK

h
ttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2/1/16/1f60d.png";);">????

Õpilaste ettevõtlikkuse toetamiseks, arendamiseks avatud kohvikuleti ja laudade,
toolide idee tuli kooli hoolekogu liikmete poolt.

18. aprilli õhtul kogunesid hoolekogu liikmed Priit Beljaev, Leie Nõmmiste, Liis Danilas,
Mart Pruul, Raili Vahter ja Siiri Kanarbik ning direktor Kaja Põldmaa paigaldama kohvikuletti ning dekoreerima kohvikut.

Esimesel päeval pärast vaheaega avati hoolekoguliikmete maitsvate küpsetistega värviküllane kohvik.
Nüüd on igal klassil võimalus kuni õppeaasta lõpuni valida sobiv aeg, mil kohvikupidamist katsetada.

Suur kummardus ettevõtlikule hoolekogule ning edukat äri õpilastele!

Kohvik

Meie kooli tubli vilistlane Rein Miller ja OÜ Äntu mõis
kinkisid Simuna Koolile pühade puhul kastitäie mahemune.
Laste loova töö tulemusena said harilikest kanamunadest imelised pühademunad

Munadväike19

Fotod: Kaarel Gustav Põldmaa (6. klass)

Simuna koolimajas toimusid 17.-19. oktoobrini leiutamispäevad. Leiutajateks olid alates lasteaialastest kuni 7. klassi õpilaste ja õpetajateni. Kokku oli toimetamas peaaegu 50 leiutajat. Leiutamispäeva eesmärk oli luua lahendusi koolis olevatele probleemidele: varastamine, kiusamine, libedad trepid ja põrandad, koridorides jooksmine, nutisõltuvus, õppetöö ajal koolimajast teatamata lahkumine. Probleemid püstitas leiutamispäeva üks korraldajatest, õp Liivika Harjo, mõeldes koolis igapäevaselt ettetulevatele probleemidele ja viimastel aastatel õpilastega juhtunud õnnetustele.
Peaaegu kõikidele probleemidele leiti lahendused.

Aitäh tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele!

Pildid

31. oktoobril käisid Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kristi Sarap ja Liina Kanarbik õpilastele tutvustamas ajakirjanduse telgitaguseid. Lahatud said küsimused, miks üldse ajakirjanikuks hakati, kas ajakirjanik teeb ka koomikseid ning mis k?ige olulisem - kas ajakirjanikel vabu päevi ka on. M?tteid sai vahetatud ka kohaliku meedia kohta. Kokkuvõtteks leiti, et Simuna koolis on hakkajaid ja tublisid lapsi, kellest nii m?nestki v?ib tulevikus ajakirjanik saada.
Aitäh Liina Kanarbik ja Kristi Sarap!

ajakirjanikud koolis 18

6. klass osaleb projektis Pudruprogramm 2018. Selle tarbeks valmistasid nad kooli köögis ühiselt tatrahelbeputru

praetud peekoniribade ja röstsibulaga. Juurde pakuti praemuna ja kaunistuseks tomatit-kurki.
Koos küpsetati ka kooki, kuhu peale tavaliste koostisosade lisati kuivatatud puuvilju ja marju,
porgandit, banaani, kaerajahu ning riivitud sidrunikoort.
Kõige paremini maitses see kook jäätisega...

6. klassi pudruprojekt

2019/20 õa esimene trimester: 01.09-03.12

Viimati uuendatud lehekülge: 07-11-2019 18:20.